• TO NADAL JA. PRAWDZIWA HISTORIA O ALZHEIMERZE, MIŁOŚCI I NIEKOŃCZĄCYCH SIĘ CHWILACH

"To nadal ja" to przepiękna, poruszająca książka. Pozornie przede wszystkim o chorobie Alzheimera, ale tak naprawdę o miłości rodziny, macierzyństwie, radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. To książka wzruszająca, ale również niezwykle ciepła i dająca siłę.

34.00
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 11.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomat InPost 11.99
Kurier 16.99
Kurier (Pobranie) 22.09
Dostępność mała
Waga 0.15 kg
ISBN 978-83-7797-853-5

Zamówienie telefoniczne: 514 086 009

Zostaw telefon

Przepiękna, poruszająca książka. Pozornie przede wszystkim o chorobie Alzheimera, ale tak naprawdę o miłości rodziny, macierzyństwie, radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. To książka wzruszająca, ale również niezwykle ciepła i dająca siłę. Opiekunowie rodzinni chorych zapewne niejednokrotnie będą kiwać głowami znając sytuacje opisane w książce ze swojego życia, ale jednocześnie wyciągną z lektury dużo nadziei i zyskają wyjątkową okazję "zajrzenia" do głowy swojego bliskiego. Zobaczą, że nie są sami, że opieka to "sport zespołowy", poznają sposoby na pomaganie swojemu bliskiemu i przekonają się, jak wielką siłą jest miłość, którą w sobie mają. 

Profesjonaliści wspierający chorych na Alzheimera oraz ich rodziny powinni przeczytać tę książkę, by poznać perspektywę systemu rodzinnego, który tworzy się wokół chorego. Z pewnością niejednokrotnie poruszą ich emocje Sary, głównej bohaterki książki, ale też jej rodziny. Zobaczą, jakie są główne bolączki rodzin - bolączki, o których nie zawsze jest czas mówić. Jeżeli jesteś opiekunem medycznym, lekarzem, pielęgniarką, terapeutą zajęciowym lub innym specjalistą pracującym z chorymi, to ta książka jest dla Ciebie obowiązkowa. 

Sara, seniorka neapolitańskiego rodu otrzymuje diagnozę: Alzheimer. Zanim choroba zabierze jej tożsamość, próbuje przekazać jak najwięcej mądrości życiowej swoim bliskim, łapiąc jednocześnie uciekające chwile. Sama rodzina wchodzi w świat Sary i rzeczywistość opieki nad bliskim, szuka rozwiązań i sposobów na pomoc mamie. A to wszystko w głośnym, pełnym emocji włoskim stylu.

Flavio Pagano(ur. 1962), neapolitańczyk, dziennikarz, były wydawca. Autor kilku nagrodzonych we Włoszech książek, z których żadna do tej pory nie była wydana w języku polskim. Pisze artykuły do La27maOra i Corriere della Sera. W Donna Moderna prowadzi rubrykę poświęconą osobom chorym na alzheimera, która została dostrzeżona i doceniona przez włoskie stowarzyszenia medyczne. 

 

Obejrzyj poruszający film z bohaterką książki

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie