• Kategorie
  • Szukaj
  • Aktywizacja seniora - gry, łamigłówki i puzzle dla osób starszych

Jednym z największych problemów zgłaszanych przez rodziny, ale też często przez terapeutów czy opiekunów jest aktywizacja i zaciekawienie seniora. Nie bez przyczyny - jako specjaliści rozumiemy, że w porównaniu do biernej rozrywki, jaką jest oglądane telewizji, celowa aktywność daje bardzo wymierne korzyści - pomaga nawiązywać i podtrzymać relacje, zmniejsza ryzyko chorób neurodegeneracyjnych, stymuluje funkcje poznawcze i pozwala utrzymać umysł w dobrej kondycji. Nie mówiąc już o dodatkowych zaletach, jakimi jest polepszenie nastroju, śmiech (mający wymierne korzyści dla zdrowia) oraz ruch. 

Wybór gier, łamigłówek oraz puzzli dla seniorów w tym momencie jest ogromny a sektor ten cały czas się rozwija. W tej kategorii znajdziecie wyselekcjonowane gry, które umilą czas, będą świetnym rozwiązaniem na rodzinne spotkania ale też pozwolą na wykorzystanie ich w ramach zajęć z terapii zajęciowej lub zajęcia czasu w domu pomocy społecznej, domu opieki itd.

Zaprezentowane tutaj gry, łamigłówki oraz puzzle dla seniorów świetnie sprawdzą się w przypadku osób starszych cieszących się sprawnością intelektualną lub z lekkimi zaburzeniami poznawczymi.  Jeżeli szukasz gier i puzzli dla seniorów z demencją, sprawdź nasze pomoce dla osób z demencją