• Kategorie
 • Szukaj
 • Ławeczki nawannowe

Ławeczki nawannowe - Siedzisko do wanny dla Seniora

Ławeczka na wannę dla seniorów i siedzisko wannowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową, te produkty sprawią, że łazienka staje się o wiele bezpieczniejszym miejscem. Siedziska i ławeczki nawannowe z racji tego, że zapewniają komfort i niesamowite bezpieczeństwo podczas wchodzenia do wody, samej kąpieli i wychodzenia z wanny, są to nieocenione pomoce dla starszych osób oraz ludzi po udarach i wylewach, wypadkach komunikacyjnych, urazach kończyn dolnych, bioder i osób zmagających się z wrodzoną łamliwości kości.

Siedzisko do wanny, takie krzesełko na wannę zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale i wygodę użytkowania. Co więcej antypoślizgowa powierzchnia miejsca siedzącego i odpowiednia konstrukcja siedzenia sprawiają, że łatwo się w nim siada i dodatkowo, sam montaż siedziska w wannie nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Dobrą wiadomością jest też to, że taka ochrona przed upadkami w łazience nie wymaga drogiej i skomplikowanej naprawy. Więc jeśli starsza, lub chora osoba nie może stać pod prysznicem i ma problemy z kąpielą w wannie, z powodu kontuzji, niepełnosprawności lub wieku - jednym z pierwszych elementów do rozważenia jest ławeczka nawannowa lub siedzisko do wanny.

Bezpieczeństwo w łazience - dlaczego jest tak ważne?

Wiele osób w Polsce codziennie bierze długą kąpiel w wannie lub szybki prysznic bez problemu, ale dla seniorów i dla niepełnosprawnych osób, łazienka to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w domu. Według statystyk nieszczęśliwych wypadków, prowadzonych przez towarzystwa ubezpieczeniowe, poślizgnięcia się na mokrej podłodze i upadki w łazience podczas wychodzenia z wanny to bardzo często występujące zdarzenia we własnych czterech ścianach. Co więcej, wypadki domowe w łazience często wymagają interwencji pogotowia ratunkowego, a niekiedy nawet pomocy chirurgicznej, a upadek, w przypadku seniorów, ma poważne konsekwencje takie jak np.: wstrząs mózgu lub złamane biodro. 

Nie podlega dyskusji kwestia, że sprawność ruchowa i zdolności manualne u wielu osób mogą się zmieniać wraz z wiekiem lub w wyniku schorzenia lub urazu. Kiedy tak się dzieje, mogą być konieczne pewne dostosowania, aby chora lub starsza osoba mogła bezpiecznie brać kąpiel w wannie lub pod prysznicem. Obecnie w Polsce dostępnych jest wiele pomocy, które ułatwiają samodzielną kąpiel i pomagają zmniejszyć ryzyko poślizgnięcia się i upadku. Choć popularne, antypoślizgowe maty łazienkowe i zainstalowanie poręczy i uchwytów dla niepełnosprawnych w łazience zapewniają pewien poziom bezpieczeństwa, to najprostszym sposobem na uniknięcie nieszczęśliwego wypadku podczas kąpieli w wannie jest użycie siedziska do wanny lub ławeczki na wannę, które pozwalają wygodnie usiąść podczas mycia się.

Ławeczki i siedziska do kąpieli w wannie

Siedziska wannowe i ławki do wanny mogą być świetną opcją dla osoby, która lubi “moczyć się” w wannie, ale ma trudności z wejściem lub wyjściem z wanny. Tak pomoc jest szczególnie wskazana dla osób:

 • w podeszłym wieku,
 • po udarze i wylewie,
 • po wypadkach komunikacyjnych,
 • po urazach kończyn dolnych i bioder,
 • z wrodzoną łamliwością kości,
 • z innymi ograniczeniami ruchowymi,
 • a także dla kobiet w ciąży.

Obecnie, w Internecie i stacjonarnie, dostępnych jest wiele różnych rodzajów siedzisk wannowych do wyboru, które można dopasować do każdej potrzeby (np. siedzisko do wanny 150 kg) i budżetu, bo siedzisko do wanny ma swojej ofercie wiele sklepów medycznych i marketów (np. Lidl, Castorama, Biedronka) oraz sklepów internetowych. Z tego powodu, dla osoby niezorientowanej w tym temacie, wybór odpowiedniej pomocy do kąpieli w wannie może być nieco oszałamiający. 

Siedzisko wannowe i ławeczka na wannę dla seniorów - jak wybrać?

Ławeczki i siedziska do wanny to pomoce medyczne zapewniające wsparcie osobom o ograniczonej sprawności ruchowej podczas kąpieli. Produkty te powinny sprawić, że czas spędzony w łazience, kąpiel w wannie będzie bezpieczniejsza i wygodniejsza. Dobrze dobrane siedzisko do wanny powinno realnie ułatwić codzienną rutynę związaną z higieną całego ciała i doskonale sprawdzi się zarówno w domu prywatnym, jak i w sanatorium, szpitalu, placówce medycznej i w domu opieki dla starszych osób, gdzie seniorzy docenią taką wygodę.

Jak wybrać najlepsze siedzisko do wanny i ławeczkę nawannową? Przed dokonaniem zakupy, warto przeprowadzić rozeznanie i opłaci się sięgnąć po produkt, którego wyróżniki to m.in.:

 • wodoodporność produktu,
 • antypoślizgowa powierzchnia miejsca do siedzenia,
 • bardzo wysoka jakość i estetyczne wykonanie, 
 • odpowiednia konstrukcja zapewniająca bezpieczeństwo użytkowania (np. ławeczka dla seniorów powinna posiadać dużo dłuższe i szersze siedzisko i specjalne uchwyty), 
 • wygoda użytkowania (siedzisko wannowe, ławka nie ogranicza swobody ruchów podczas mycia całego ciała i łatwo się w nich siada i z nich wstaje),
 • funkcjonalność (łatwy dostęp do okolic intymnych podczas kąpieli w wannie),
 • dyskretny wygląd pasujący do każdej łazienki (biały kolor),
 • montaż w wannie i zdejmowanie produktu po kąpieli jest możliwe bez użycia narzędzi,
 • łatwe czyszczenie wszystkich powierzchni i zakamarków,
 • możliwość dezynfekcji produktu.

 

Ławeczka nawannowa, siedzisko do wanny dla seniora - oferta online VIDA Care Plus

Sklep internetowy VIDA Care Plus ma w swojej ofercie - krzesełko na wannę i ławeczki nawannowe, które można kupić w zaciszu swojego domu przez Internet. Największą zaletą zakupów w naszym sklepie internetowym jest to, że przed zakupem na własną rękę, ławeczki do wanny lub innego sprzętu, który ma służyć jako pomoc dla seniora - Klient może zasięgnąć u nas fachowej porady, która z pewnością zapobiegnie niepotrzebnym kosztom i potencjalnym urazom podczas kąpieli w wannie.

Siedzisko do wanny dla niepełnosprawnych i dla starszych osób, oferta VIDA Care Plus to starannie dobrane produkty, co do których mamy 100% pewność, że sprawdzą się w codziennej pracy z osobami zmagającymi się z niepełnosprawnością i z seniorami. Dzięki temu, że podjęliśmy współpracę ze szwedzką firmą Etac, która jest światowym lider w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań wspomagających mobilność i sprawność osób na różnym etapie życia, w naszej ofercie znajdują się takie cenione produkty jak np.:

 • krzesełko na wannę Etac Rufus,
 • ławeczka na wannę do 150 kg Etac Rufus,
 • ławeczka na wannę do 200 kg Etac Rufus,

Dostępna w naszym e-sklepie, linia produktów Etac powstała we współpracy z ekspertami z obszaru rehabilitacji, specjalistami w zakresie designu oraz zwykłymi użytkownikami sprzętu. Z tego powodu, krzesełko na wannę Etac Rufus i ławeczki nawannowe tego producenta - cechują się bardzo wysoką jakością, funkcjonalnością, estetycznym wykonaniem i gwarantują bezpieczeństwo oraz przyjemność z użytkowania podczas kąpieli w wannie.

Zapraszamy do do zapoznania się z naszą ofertą!