• Kategorie
  • Szukaj
  • Puzzle dla osób z demencją

Puzzle dla osób z demencją - Oferta online VIDA Care Plus


Puzzle dla osób z demencją są wspaniałym prezentem dla chorych zmagających się z demencją oraz ze wczesnym, umiarkowanym i późnym stadium choroby Alzheimera, bo dostarczają seniorom potrzebną stymulację mózgu. Gry dla osób z demencją, takie jak puzzle, zniedołężniałym, starszym osobom zapewniają komfort i potencjalnie łagodzą niektóre objawy choroby, ponieważ jest to prosta, spokojna i przyjemna rozrywka, którą można wykonywać w pojedynkę lub w grupie. Z racji tego, że demencja i choroba Alzheimera pogarszają stan mózgu, pacjenci potrzebują dodatkowych zajęć i bodźców, aby utrzymać zaangażowanie i aktywność umysłową.

Puzzle dla osób z Alzheimerem 


Praca nad układanką ma szereg korzystnych skutków dla seniorów z utratą pamięci w wyniku choroby Alzheimera lub starszych ludzi z demencją. Puzzle mogą poprawić pamięć krótkotrwałą, a także rozpoznawanie wzrokowe oraz pomóc graczom skoncentrować się i zrelaksować. Należy pamiętać, że seniorzy z zapaleniem stawów mogą mieć trudności z małymi puzzlami, a dla osób z wadami wzroku najlepiej wybrać prostsze obrazy o bardzo wyraźnych kształtach i kolorach.


Oferta VIDA Care Plus - Puzzle dla osób z Alzheimerem, dla chorych, którzy są w początkowym i średnim stadium tej przewlekłej choroby lub innych rodzajów demencji, czy też innej formy utraty pamięci, to barwne i solidnie wykonane układanki składające się z 35 elementów lub 63 elementów. Podczas gdy osoby w bardziej zaawansowanych stadiach Alzheimera lub osoby z demencją, z ograniczoną koordynacją rąk, mogą skorzystać z nieskomplikowanych, drewnianych puzzli złożonych z: 6, 7 lub z 13 elementów. 


Jakie zajęcia dla osób z demencją?


Jak ćwiczyć z osobą chorą na Alzheimera? Puzzle, proste układanki z odpowiednio przygotowanymi obrazami to doskonała aktywizacja osób z demencją, chorych z Alzheimerem, ponieważ:


  • zachęcają starsze i chore osoby do wysiłku umysłowego, koncentracji i refleksji,
  • stymulują procesy poznawcze takie jak: percepcja, myślenie, koncentracja i pamięć,
  • przywołują wspaniałe wspomnienia z młodości, 
  • skłaniają osoby zmagające się z demencją do swobodnej rozmowy z bliskimi i opiekunami,
  • wywołują pozytywne emocje wśród osób biorących udział w tej zabawie, 
  • wzmacniają w chorym poczucie własnej wartości. 


Puzzle i układanki dla osób z demencją - sklep internetowy VIDA Care Plus


Puzzle dla osób z demencją i dla chorych z Alzheimerem, dostępne w ofercie VIDA Care Plus są dedykowane dla bliskich i opiekunów, którzy zastanawiają się - czym zająć seniora w domu i jak opiekować się osobą z demencją. Nasze starannie wykonane układanki w pięknych, nasyconych kolorach, pozwolą zająć czas osobom wymagającym nieustannej opieki i dodatkowo umożliwiają chorym ćwiczenie umysłu oraz koordynację oko-ręka. 


Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompleksową propozycją - Aktywizacja seniora i trening umysłu!