• Kategorie
  • Szukaj
  • Trening pamięci

Trening pamięci dla Seniorów - Poradnik z zestawem ćwiczeń - Oferta online VIDA Care Plus

Trening pamięci dla seniorów, poradnik z zestawem ćwiczeń - oferta online VIDA Care Plus, to kompleksowa publikacja do terapii pamięci i mowy starszych osób zmagających się z demencją i chorobą Alzheimera. Trening pamięci książka składa się z materiału werbalnego i ilustracyjnego. Prezentowane materiały, zaproponowane ćwiczenia i zadania dla seniorów, to propozycja przeznaczona głównie dla osób z otępieniem lekkim i umiarkowanym, ale przy odpowiednim zaangażowaniu terapeuty mogą sobie z nimi poradzić chorzy w początkowej fazie otępienia głębokiego. Choć z pewnością, wiek odgrywa główną rolę w przypadku spadku zdolności poznawczych, to seniorzy potrzebują dodatkowych bodźców i zajęć, takich jak ćwiczenia na pamięć, aby utrzymać zaangażowanie oraz polepszyć procesy kognitywne.

Brak produktów do wyświetlenia

Gimnastyka umysłu dla seniorów

Ćwiczenia umysłu dla seniorów (pamięć trening interaktywny), aby pozytywnie wpłynąć na neuroplastyczność mózgu, powinny zostać wprowadzone do codziennego życia starszych osób i wskazane jest skupienie się na następujących elementach :

  • uwaga- wzmocnienie uwagi np.: trwałej, selektywnej, wzrokowej lub słuchowej,
  • percepcja- poprawa lub rozwój percepcji wzrokowej, słuchowej i dotykowej,
  • pamięć- trening pamięci krótkotrwałej, równoważenie pogorszenia pamięci długoterminowej i krótkotrwałej w wyniku wieku lub choroby,
  • rozumowanie- ochrona nadrzędnych funkcji poznawczych (rozumowanie numeryczne, logiczne i abstrakcyjne), które pomagają myśleć i podejmować codzienne decyzje w obliczu różnorodnych bodźców, wydarzeń i sytuacji,
  • szybkość przetwarzania informacji- maksymalizacja możliwości szybkiego przetwarzania dużych ilości informacji.

Jakie są ćwiczenia na pamięć?

Jak ćwiczyć pamięć w starszym wieku? W przypadku starszych osób, specjalnie dobrane ćwiczenia na sprawność umysłową mogą stanowić profilaktykę chorób neurologicznych, a rodzaj gimnastyki umysłu dla seniorów to MTA, czyli mentalny trening aktywizacyjny, nazywany też potocznie „joggingiem mózgu”. 

MTA polecany się osobom w każdym wieku, które pragną podnieść swoją sprawność umysłową i polepszyć procesy kognitywne, bo w kompleksowy sposób angażuje on wszystkie obszary i funkcje mózgu. Ale ćwiczenia umysłu dla seniorów, takie jak trening pamięci, należy dobrać do potrzeb i preferencji seniorów, bo tylko odpowiednio dobrane ćwiczenia aktywują do pracy wszystkie obszary mózgu, co pozwala starszym osobom utrzymać na dobrym poziomie sprawność umysłową.

Zeszyt ćwiczeń dla seniorów

Trening pamięci poradnik z zestawem ćwiczeń z oferty VIDA Care Plus to wypróbowane i przetestowane ćwiczenia mają na celu “okiełznanie” zmieniającego się mózgu seniora. Ten zbiór materiałów pomoże uruchomić nie tylko procesy myślowe seniora, ale także uwalnia pozytywne emocje, wzmacniając poczucie własnej wartości u starszej osoby, które często ulega zachwianiu wskutek choroby.

Podstawą naszych ćwiczeń - trening pamięci dla seniorów jest gimnastyka umysłu MTA, a zaproponowane przez nas ćwiczenia skierowane są nie tylko do logopedów czy terapeutów, opiekunów i wolontariuszy w świetlicach opieki dziennej, ale przede wszystkim do rodzin osób chorych, gdyż przede wszystkim wśród bliskich, chory człowiek szuka pomocy, zrozumienia i akceptacji. Ćwiczenia na trening pamięci dla seniorów przygotowane są zarówno do pracy samodzielnej, jak i wspólnej z opiekunem w sytuacji, gdy starsze, zniedołężniałe osoby mają problem ze zrozumieniem polecenia, koncentracją czy wymagają udziału drugiej osoby w realizacji zleconego zadania. 

Trening pamięci poradnik z zestawem ćwiczeń, gry na ćwiczenie pamięci - sklep internetowy VIDA Care Plus

Sklep dla Seniorów VIDA Care Plus zapewnia wszystkie potrzebne akcesoria do opieki nad starszymi osobami - do leczenia i profilaktyki ran i odleżyn oraz pomoce terapeutyczne dla dorosłych, ściśle związane z tematem - aktywizacja seniora w Polsce. Nasza oferta online to m.in.: gry dla seniorów na pamięć, gry terapeutyczne dla seniorów, zabawki dla starszych osób z demencją, malowanie dla seniora, trening pamięci chorych na Alzheimera, zeszyt ćwiczeń dla seniorów i karty pracy.

Na podstawie własnych doświadczeń oraz słuchając potrzeb naszych Klientów, którzy zastanawiają się - jak pomóc osobie starszej i samotnej?, czym zainteresować seniora?, jak zorganizować czas starszej osobie?, jak poprawić pamięć po 60?, jak ćwiczyć pamięć w depresji? - zespół ekspertów z VIDA Care Plus, wybrał do internetowej oferty tylko takie marki i produkty do terapii i opieki, których seniorzy i ich opiekunowie najbardziej potrzebują.